مدیرکل دفتر تنظیم مقررات ونظارت بر برون سپاری سازمان امور مالیاتی گفت: وکلا به انضمام ۱۴ گروه از فعالان اقتصادی در قالب ۵۰ گروه از صاحبان حرف وصنوف در کشور از ابتدای سال ۱۳۹۹ ملزم به استفاده از دستگاه کارتخوان هستند.

گسترش نیوز: علی رستم پور در مصاحبه رادیو افزود: صاحبان حرف و مشاغل مشمول نصب ، راه اندازی و استفاده از سامانه صندوق فروش در بیست وهشتم شهریور امسال از طریق روزنامه رسمی ، کثیرالانتشار و دیگر رسانه ها فراخوان شدند مبنی بر اینکه از ابتدای سال ۱۳۹۹ ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش ( پایانه پرداخت متصل به شبکه پرداخت بانکی ) و صدور صورتحساب فروش (فاکتور) مطابق مقررات خواهد بود.

وی همچنین اظهارکرد: طبق این فراخوان از تمامی صاحبان مشاغل و حرف مزبور دعوت به عمل آمد که از ابتدای مهرماه امسال با مراجعه به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www.tax.gov.ir نسبت به ثبت سریال استاندارد پایانه/پایانه‌های پرداخت متصل به شبکه پرداخت بانکی خود (کارتخوان‌های بانکی) اقدام کنند.

مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‌سپاری سازمان امور مالیاتی گفت: فرصت انجام این کار نیز از اول مهر تا آخر دی ماه امسال تعیین و همچنین دو ماه پایانی سال هم مربوط به بقیه اقداماتی که سازمان مالیاتی باید انجام دهد.

وی افزود: توقع اینکه وکلا که خود مدافع قانون هستند از این اقدام قانونی تبعیت و دستگاه کارتخوان را در دفاتر محل کار خود نصب کنند.